Valmieras pilsētas svētku rogainings 2023

Valmieras pilsētas svētku ietvaros jau 4.gadu organizējam svētku rogainingu, kura laikā dalībnieki ar kājām un velosipēdiem caur orientēšanos var tuvāk iepazīt Valmieru un tās apkārtni. Šajā gadā arī rekordliels dalībnieku skaits – 300!

Dalībnieki komandās no diviem līdz pieciem cilvēkiem varēja piedalīties 3 stundu rogainingā ar kājām vai 2 stundu rogainingā ar velosipēdiem. Šoreiz sportistus sagaidīja jauns apvidus – Gaujas augštecē abi krasti. Tas nozīmē, ka, kā ierasts, dalībnieki distances plānošanā varēja vienoties par Gaujas šķērsošanas vietu – izmantot kādu no tiltiem vai brist pāri upei sev izdevīgākā vietā. Sausā pavasara un vasaras dēļ Gaujas līmenis ir īpaši zems, tādēļ liela daļa izmantoja iespēju tikt pāri upei pārbrienot. 

Absolūtajā kopvērtējumā ar velosipēdiem visvairāk punktus ieguva komanda “Velo Čello”, kas savāca 145 punktus, taču nokavēja kontrollaiku par 17 sekundēm, tāpēc 1 soda punkta dēļ gala rezultāts ir 144 punkti. Ar kājām visvairāk punktu ieguva komanda “Koko Team” – 2 stundās un 59 minūtēs 181 punkts. Komandai bija ne tikai ātras kājas, bet noteikti arī ļoti labs distances plānojums. 

2 stundu rogainingā ar velosipēdiem uzvarētāji:
MO grupā komanda “Velo Čello” – 144 punkti
XO grupā komanda “B3” – 144 punkti
WO grupā “Lobēlijas” – 106 punkti
Family grupā komanda “MES” – 96 punkti

3 stundu rogainingā ar kājām uzvarētāji:
MO grupā komanda “LV Timber”- 156 punkti
XO grupā komanda “Koko Team” – 181 punkts
VO grupā komanda “Ar mugursomām” – 128 punkti
WO grupā komanda “Dižā mežā eži” – 113 punkti
JO grupā komanda “Nav riska!” – 90 punkti
Family grupā komanda “TEAM Petersoni” – 103 punkti (jāpiemin, ka šī ģimene ir startējusi katru gadu un katru reizi arī uzvarējusi!)

Priecājamies par tik daudz aktīviem valmieriešiem un pilsētas viesiem, kas izmanto iespēju aktīvi pavadīt brīvdienas!

Paldies Valmieras novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu!

REZULTĀTI

Fotogrāfijas no starta zemāk. Autors – Raivo Sarelainens
Apbalvošanas fotogrāfijas: Elizabete Ločmele